גוטפלוס - דף הבית

האזנה לקו הרצאות

להיות רעב

ביער יש שתי חיות שרצות במהירות. הצבי רץ כי הוא בורח מהאריה שרודף אחריו. האריה רץ אחרי הצבי כי הוא רעב.. הצבי היה רוצה לנוח.. הוא מצידו רוצה לישון, אבל מה לעשות האריה רודף אחריו, אין לו ברירה, הוא עושה את זה ממש מחוסר רצון. לעומתו האריה, קם בבוקר והוא רעב, הוא רוצה להשיג משהו לאכול ואז הוא מתחיל לרוץ ולחפש טרף, זה מגיע מהמקום הפנימי שלו ומהרצון שלו.
אחד הכלים העוצמתיים שאנו מלמדים בקורסים שגורמים למשתתפים להביא הכנסות או להגדיל הכנסות באופן מיידי, הוא הכלי ‘להיות רעב’.
נתחיל בכמה גורמים שנותנים לנו תחושה של שובע.. ומונעים מאיתנו להביא הכנסות או לשנות התנהלות כלכלית.
כולכם כבר מכירים מהטורים שכתבנו בעבר על אותם 5 דברים שלא נחשבים ‘הכנסה’, אבל גורמים לנו במוח לחשוב שיש לנו מספיק הכנסות וסימנך א’ ב’ ג’ ד’ ה’: א’ אשראי, ב’ בנק, ג’ גמ”ח, ד’ דמיונות או דיברתי איתו, ה’ הורים ותמיכות. אנו מתפללים ונא אל תצריכנו לא לידי מתנת בשר ודם ולא לידי הלוואתם כי אם לידך וכו’.
ברגע שבראש אנחנו יודעים שניתן לסגור את החודש עם הגדלת מסגרת או גלגול גמח או פריסה באשראי, זה נותן לנו תחושה של שובע. הכל בסדר! אין סיבה בכלל להביא הכנסות. אנחנו לא רעבים.. גם לקב”ה מתפללים פחות, כי ברוך השם הגמ”ח או הבנק סידרו לנו את החודש..
יותר מזה, גם אם אנחנו מבינים שחסר לנו כל חודש קצת כסף, ההרגשה היא שיש אוכל בבית וגם בשפע, כי באוכל לא חוסכים.. ורק יש בעיה ספציפית עם הבנק שצריך לפתור. אם זה כמה הוראות קבע זניחות או משכנתא ושכר לימוד או כרטיס אשראי שעלול לחזור מחוסר כיסוי. זה לא מספיק זרז להביא הכנסות. אין רעב! בשביל הבנק לא שוה לנו להתאמץ.
ברגע שנבין שאם אנחנו לא מביאים הכנסות לפי הצרכים של הבית, לא יהיה ח”ו אוכל לילדים, פתאום אנחנו מוכנים לעשות מאמצים ולעשות גם דברים שדחינו אותם כמה וכמה פעמים, הופכים לאריות ולא מחפשים רק לנוח כמו הצבי..
סיבה נוספת ששוה בגינה להרגיש ‘רעב’. פעמים רבות אנחנו לא מתקדמים בהבאת הכנסות כי אנחנו מתלבטים מה טוב לנו? מה מתאים לנו? וכך עובר זמן ועוד זמן ורשימת החובות עם הלחץ סביבה גדלה ותופחת.
‘להיות רעב’ גורם לנו קודם כל להביא הכנסות ממה שבא ליד. כל אחד מאיתנו שמצא את עצמו רעב בזמן מסויים, שם לב איך הוא ניגש למקרר, פותח אותו ולוקח מה שמזדמן.. גם המפונקים ביותר, כי מה לעשות, כשרעבים לא בוררים באוכל. אח”כ שנירגע קצת, נכין לעצמינו את האוכל שהיינו רוצים לאכול, את האוכל שאנחנו באמת אוהבים או אוהבים יותר..
גם בהגדלת הכנסות, ברגע שההבנה מתחדדת שאנחנו רעבים כי אחרת אין מה לאכול.. זה יביא אותנו לנקוט פעולות פחות נעימות ולהתקדם במה שצריך להתקדם, אם זה בקשה להעלאת שכר או לעבור לעבודה מכניסה יותר, או להתקדם בעסק שלנו או במקביל לעמוד בשמירת סדרים ולהוסיף כולל ערב.
לסיכום, את הכלי העוצמתי ‘להיות רעב’ ניתן להפעיל כשאנחנו מוכרחים להביא עוד הכנסות כי כל ‘ההכנסות המדומות’ לא רלוונטיות ורק עוזרות לנו להכנס לבור עמוק יותר. כשאנחנו מבינים שההכנסות הם ללחם והחלב שלנו. וכשיש לנו חזון אישי ושליחות עוצמתית להביא בשורה כל שהיא לעולם וזה מה שגורם לנו לרוץ ולפעול מה שצריך לפעול.
עומדים אנו ימים מספר לפני ראש השנה. זה הזמן להרגיש כעני ורש בפתח, להרגיש רעבים, זה חשוב מאוד כדי שנתפלל כמו שצריך. אדם שמרגיש הכל בסדר תחושה של שובע, מתפלל פחות מעומק הלב. בדיוק כמו שלהיות רעב יביא אותנו לעשות מאמצים להגדיל הכנסות, כך אם נהיה רעבים לרוחניות ונרגיש שבעיקרון אין לנו כלום, נוכל להתפלל מעומק הלב לכתיבה וחתימה טובה. רעב גורם לעשות מאמצים עילאיים עם כוחות שלא חשבנו שיש לנו אותם.
נתפלל לקבו”ה שיזכנו לכתיבה וחתימה טובה מתוך שפע רוחני וגשמי, כל אחד וצרכיו לפי צרכו ובמקום שתהיה לנו סייעתא דשמיא להשיג גמ”ח יותר מוצלח עם תנאים יותר טובים (כן, גם גמ”ח בלי ריבית.. צריך לעבוד קשה ולשלם..), במקום זה נזכה לשפע של סייעתא דשמיא בהכנסות אמיתיות בהשתדלות הראויה. שנה טובה.

השליחות שלי
להביא אותך להצלחה!